Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 1035 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Katastrofa Tu-154 pod Smoleńskiem - finał cz.1.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W sprawie katastrofy smoleńskiej pora już z pewnego dystansu dokonać finalnego podsumowania wyników znanych nam badań, zweryfikować liczne hipotezy z zarejestrowanymi faktami. Tam gdzie możliwe określić co się stało i co jeszcze jest do wyjaśnienia.

 

Na temat smoleńskiej katastrofy napisano już bardzo dużo. Każdy chyba Polak i każdy Rosjanin a pewnie rownież wielu z innych państw świata ma na jej przyczynę jakoś wyrobiony pogląd. Rzecz w tym, że na ogół jest to pogląd wtorny, nie wynikający z dowodów ale z często powtarzanych i nieudokumentowanych, nierzadko przeczączych sobie nawzajem a nawet sprzecznych wewnętrznie ocen dokonywanych przez manipulujących publicznością dziennikarzy i niekiedy polityków. Pora już z pewnego dystansu dokonać finalnego podsumowania wyników znanych nam badań, zweryfikować liczne hipotezy z zarejestrowanymi faktami. Tam gdzie możliwe określić co się stało oraz wskazać co jeszcze ważnego do wyjaśnienia pozostało. Prędzej czy później powinno to się nam przydać, bo zapewne wkrotce niezawisły sąd rosyjski rozpocznie proces dla wykazania winnych spowodowania na terenie Rosji katastrofy ze skutkiem śmiertelnym 96 osób i o określenia kto zapłaci odszkodowanie za olbrzymie straty i poniesione w wyniku tej katastrofy koszty po stronie rosyjskiej i polskiej.Nie ulega wątpliwości, że oskarżycielem przed rosyjskim sądem będzie rosyjska prokuratura przygotowująca się skrupulatnie do tego zadania już od dnia wypadku. Jest bardzo prawdopodobne, że podstawą jej oskarżenia będzie ekspercki raport MAK i że na jego podstawie rosyjscy prokuratorzy będą się starali wykazać że winnym spowodowania katastrofy było państwo polskie i że ono powinno zostać skazane na zapłacenie związanych z katastrofą odszkodowań dla pokrycia roszczeń podmiotów polskich i rosyjskich. Mając to na uwadze spróbujmy obiektywnie przedstawić a może i ocenić to, co wynika z przeprowadzonych dotychczas specjalistycznych badań. Zacznijmy od końca!Następny odcinek
"Tu-154 - finał 2. Wirtualny eksperyment profesora Biniendy
postaram się wystawić w piątek wieczór.

KOMENTARZE

 • @Almanzor
  //...ekspercki raport MAK i że na jego podstawie rosyjscy prokuratorzy będą się starali wykazać że winnym spowodowania katastrofy było państwo polskie i że ono powinno zostać skazane na zapłacenie związanych z katastrofą odszkodowań...//

  Skoro tak to Premiera Tuska czeka jeszcze wiele nieprzyjemności...
 • @raven59
  https://picasaweb.google.com/111398247821991260361/RoznePrzypadki?authkey=Gv1sRgCP3jvKabhvjPbQ#5667965479088194450
 • @RomanS
  http://www.niepoprawni.pl/blog/2549/ubijaj-siuda-sa-wsrod-nas
 • @OHV
  Piszę z punktu widzenia lotnika zajmuję się tylko tym co było kiedy samolot leciał. O tym co działo się na ziemi wspomnę tylko w kontekscie, że gdyby nawet 80-90% osób przeżyło (co jest typowe dla tego rodzaju katastrof) to prawdopodobnie większość zmarłaby przed przyjazdem pomocy medycznej.
 • @Almanzor
  Odpowiedź jak zwykle nie na temat. Przeczytaj ze zrozumieniem zalinkowaną notkę...
  Jeśli nie ogarniasz, to podpowiem, że jest tam o Polakach w mundurach ruskich strażaków, którzy przybyli jako pierwsi na miejsce katatsrofy ruskim wozem oraz kamerzyście jako "standardowym" wyposażeniu ruskich wozów strażackich.

  Zaś konstrukcje typu "nawet gdyby to by na pewno" nadają sie ale gadzinówki typu WSI24. Trzy osoby (dwóch mężcyzn i kobieta), które zostały udokumentowane były w całkiem dobrym stanie fizycznym i w pełni świadome, o kobiecie wiemy dodatkowo więcej z jej moskiewskiej identyfikacji dokonanej przez jej matkę - żadnych obrażeń.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY