Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 1035 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Niemiecka łapa na TVP1 w 2018?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś, 5.stycznia 2018, w TVP 1 na godzinę 12:45 zpopwiedziano film o działalności Związku Polaków w Niemczech. Zamiast niego biegnie film o rozrodczości kangurów. Przypadek to czy znak nowego?

W mniejszości siła
 
FILM DOKUMENTALNY  Polska  2017   od 12 lat
Reżyseria: Andrzej Dziedzic
W skrócie: Film zrealizowano w celu zaprezentowania działalności Związku Polaków w Niemczech, zwłaszcza podkreślenia jego ciągłości prawnej i organizacyjnej. Dokument powstał z okazji 95. rocznicy utworzenia.
Oglądaj w telewizji
Data Godzina Stacja
piątek, 5 stycznia
dziś
12:45  TVP 1 

KOMENTARZE

 • chrystianizator chazarski
  Moritz to sprawia
 • Związek Polków w Niemczech
  Sprawa jest bardzo ciekawa i na czasie. Niemcy, po obaleniu kajzera mieli bardzo dobrze zorganizowany demokratyczny parlament, nota bene działający sprawnie jeszcze oc czasów cesarstwa.
  Zwracano uwagę na wolność dla mniejszości wszelkiej maści i wolność wypowiedzi. Jedna z mów Wojciecha Korfantego w Reichstagu podczas trwania Wojny, rysująca w jego przekonaniu prawa przyszłe Polaków z oczywistych względów niestrawna dla każdego Niemca nie została ocenzurowana - przeciwnie dotarła do każdego rozumnego Polaka żyjącego w niemieckim cesarstwie - w moim przekonaniu dzięki niej wybuchło i zwycięzyło Powstanie Wielkopolskie.

  Później, nawet w czasie władzy NSDAP i absolutnej władzy Hitlera było dla Polaków względnie praworządnie. Polacy się mogli organizować, działać politycznie. Polscy nacjonaliści pod hasłem Rodła ztworzyli silny związek Polaków, który zrzeszał ich, miał spory majątek, w tym nieruchomości. Polscy nacjonaliści działali na wzór nacjonalistów niemieckich ale dokładnie z przeciwnym zwrotem. Nawet hajlowali ale nie na cześć Hitlera ale przeciwko niemu.

  Od sierpnia 1939 po decyzji zniszczenia Polski i Polaków Hitler uruchomił represje przeciwko związkowi Polaków do skonfiskowania ich majątku włącznie i do zesłania działaczy do obozów koncentracyjncych.
  Polsko - niemieckie pojednanie jakoś tych działań Hitlera przeciwko związkowi Polaków w Niemczech nie odwołało i ich własności do dziś nie zwrócono.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY