Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 1035 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Włodzimierz Putin dołączył do Almanzora

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z pewną dozą satysfakcji informuję, że po kilku tygodniach również prezydent Rosji, J.E. Włodzimierz Putin zgodził się z moją oceną przyczyn tragicznej katastrofy samolotu rosyjskich linii lotniczych nad Synajem.

W ślad za moją notką z 5-XI-2015

Dawid Cameron dołączył do Almanzora

oraz wcześniejszą z 31-X-2015

Katastrofa rosyjskiego samolotu nad Synajem

J.E. Włodzimierz Putin zgodził się z moją oceną przyczyn tragicznej katastrofy samolotu rosyjskich linii lotniczych nad Synajem.
Katastrofę spowodowała bomba włożona do luku bagażowego. Rosjanie oceniają, że był to domowej roboty ładunek zawierający około kilograma trotylu.

Wydaje się że badający tę katastrofę nie zauważyli jeszcze, że odpalenie tej bomby wywołał prawdopodobnie wylącznik ciśnienieniowy.

Nie jestem wróżbitą. Oceny dokonałem na podstawie podanych przez Flightradar.com profilach lotu zawierających mapę trasy, wykres zmian wysokości i wykres zmian prędkości. Zajmowałem się zawodowo badaniem statków latających i ocenę ich parametrów lotnych wykonywalem właśnie na podstawie tak robionych charakterystyk. Podobnie jak znający się na tym lekarz patrarząc na wykres elektrokardiogramu potrafi ocenić działanie układu krążenia krwi pacjenta tak znający się na tym inżynier lotnictwa może ocenić działanie statku latającego.

Wspomnę jeszcze, że analizując te własnie charakterystyki opublikowane przez Flightradar.com bezpośrednio po katastrofie samolotu Germanwings juz na dobę przed odczytaniem czarnych skrzynek przez Francuzów podałem i uzasadniłem hipotezę, że katastrofę spowodował świadomie jeden z pilotów -  samobójca - zamknąwszy się sam w kokpicie. Komentatorzy nie żałowali mi wtedy ostrej krytyki.

Pozwolę sobie przypomnieć, że analiza wspomnianych wyżej charakterystyk lotu naszego Tu-154M/101 do Smoleńska również pozwoliła na postawienie hipotezy przyczyn tamtej katastrofy.
Powód katastrofy: pitot zawiódł i tupolew przepadł (cz.3/3)

KOMENTARZE

 • @ireneusz 15:35:35
  Prezydent nie miał pojęcia co się dzieje. Nie był więc samobójcą.
  W tekście wykazałem, że brzoza, miejsce rozbicia, ilość szczątków nie mają żadnego znaczenia dla określenia przyczyny katastrofy, bo powód jej zaistnienia zdarzył się około 3 kilometry wcześniej. Potem dla samolotu już nie było ratunku. Ludzi mógł uratować cud oraz natychmiastowa pomoc medyczna. Czy był cud? Może był, może nie - ale natychmiastowej pomocy medycznej nie było.
 • @Almanzor 16:21:48
  Czyli to wina załogi. Zjedli za dużo grochgówki, a wiadomo jak działa groch. Stąd ta ilość części samolotu. Ale 3 km. wcześniej?
  Tu bym polemizował.. :)
 • @ireneusz 15:35:35
  Panie Irku ten trop jest raczej błędny, bo gdyby robotę wykonała Rosja Putina, a nie ponad narodowi sqrviele, to Zachód przez media dał by wszystkie możliwe materiały od wylotu z Wawy, do Smoleńska. Kto uwierzy, że Rosja knebluje usta zachodnich ekspertów, dziennikarzy itd? Wiadomo, że gdyby to była katastrofa, nie było by tak szeroko zakrojonego "sprzątania".
  Putin święty nie jest, bo by już nie żył ale nie sądzę, by strzelał w swoje kolano i pozwolił na szczucie Zachodu przeciw Rosji w związku z "Ukraińskim krzewieniem demokracji". Te sprawy są powiązane ze sobą.
  Natomiast co do rosyjskiego samolotu w Egipcie, to pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy, to że jest to skutek spotkania Putina z "przyjaciółmi" w USA, które widocznie nie przyniosło komuś oczekiwanego "kompromisu". Że nie była to katastrofa, nawet nie miałem cienia wątpliwości, czasami wystarczy czytać między wierszami co mówią oficjalne - mendia.
 • @Roman Klimczyk 18:47:20
  Czy ta uwaga Pana dotyczy katastrofy synajskiej czy smoleńskiej?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY