Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 1035 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Kto jest winnym zestrzelenia boinga MH17 jeszcze nie podano

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Według oficjalnego raportu holenderskich śledczych, to Rosjanie, a nie Ukraińcy są odpowiedzialni za zestrzelenie malezyjskiego Boeinga 777." Stwierdził wczoraj Newsroom Salon24 NIEPRAWDA

Stwierdził wczoraj Newsroom Salon24

Nieprawda. 

W sieci opublikowano holenderski raport w sprawie zestrzelenia MH-17. Odsłuchałem też jego streszczenie omówione przez szefa zespołu holenderskiego. Stwierdzono winę ukraińskiej kontroli lotów, że nad wschodnią Ukrainą przed 17 lipca 2014 zamknięto przestrzeń powietrzną tylko do wysokości 320 (32 tysiące stóp), a pełnego jej zamknięcia dla komunikacji cywilnej dokonano dopiero po tym zestrzeleniu, chociaż już od czerwca 2014 było powszechnie wiadomo, że rebelianci mają zestaw buków oraz, że zestrzeliwują swobodnie wojskowe helikoptery i samoloty rządowej ukraińskiej armii nawet na pułapie ponad 6000m. Do 17 lipca nie zamknięto przestrzeni nad regionem walk dla komunikacji cywilnej.

Sądzę, że przyczyną tego burdelu w ukraińskiej kontroli lotów była slaba fachowość kierownictwa służb kontroli lotów którzy objęli swoje funkcje po brutalnej siłowej wymianie jej kierownictwa dokonanej ze zbrojną obstawą 5 czerwca 2014 przy totalnym sprzeciwie załogi kijowskich kontrolerów. Widziałem zdjęcia rozbitych drzwi i okien tłuczone szkło po tamtej zmianie kierownictwa kontroli lotów.

Holendrzy w raporcie stwierdzili, że zestrzelono malezyjskiego boinga 777 rakietą buk lecącą od wschodu która eksplodowała po lewej stronie kokpitu. Kto ją wystrzelił - nie podano. Znaczy to że wykluczyli atak z powietrza samolotem strzelającym z działka 30mm, co było w sieci sugerowane na podstawie wyglądu przestrzelin.

W ogłoszonym holenderskim raporcie brakuje odrębnej opinii strony rosyjskiej, która jest pełnoprawnym uczestnikiem tego dochodzenia  zgodnie z załącznikiem 13 konwencji chicagowskiej ICAO.

KOMENTARZE

 • Autor
  Raport, o którym piszesz, został sygnowany przez specjalna komisję powołaną do zbadania przyczyn katastrofy samolotu.
  Ewentualnych winnych wystrzelenia rakiety "Buk", ma ujawnić osobne śledztwo prowadzone przez holenderska prokuraturę.

  Pozdrawiam!
 • @Jinks 15:00:13
  Przy okazji pisania notki przejrzałem komunikaty bezpośrednio przed i po zdarzeniu. WSZYSCY twierdzili, że winnego zestrzelenia ustali komisja międzynarodowa.

  Tam, gdzie komisja holenderska miała dowody, to winnych wskazała. Byli to kontrolerzy przestrzeni nad Ukrainą.
  Odnośnie tych co dokonali zestrzelenia sprawców komisja nie odkryła.

  Ale ... komu na tym najbardziej mogło zależeć? Rząd ukraiński przez kilka dni przed katastrofą wzywał Zachód do natychmiastowego nałożenia sankcji na Rosję. Przypadkowe(?) zestrzelenie bardzo temu pomogło.

  Dodam, że komisji kierowanej przez Holendrów pracę znacznie by ułatwiło przekazanie informacji z momentu zestrzelenia zarejestrowanych z akurat wtedy przelatującego nad Noworosją amerykańskiego satelity zwiadowczego. Z nieznanych powodów Ameryka tych danych nie chce udostępnić.
 • @Almanzor 15:21:53
  Gwoli wyjaśnienia, to ja osobiście jestem przekonany, że to Ukraińcy zestrzelili ten samolot.
  Mało tego, to rozważałem, że ktoś mógł za to wziąć pieniądze i że to działanie było płatnym zleceniem.
  Kto mógł być zleceniodawcą?
  Niekoniecznie Amerykanie, a konkurencja linii do których należał zestrzelony Boening. Kto bowiem o zdrowych zmysłach zamówi lot w liniach, których jeden z samolotów znika w niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach, a zaraz po tym, kolejny zostaje zestrzelony rakietą?
  W tworzeniu opinii, że to Rosjanie zestrzelili samolot, uczestniczą USA i to one nadają ton narracji śledczym i mediom w tej sprawie. Nie ma co liczyć na rzetelne wyjaśnienie tego incydentu, bowiem USA nigdy oficjalnie nie potwierdzą winy Rosjan, jak również nie potwierdzi tego żadna komisja, ani prokuratura, gdyż jest to po prostu niemożliwe, tym bardziej, że Rosjanie maja dowody na swoja niewinność w tej sprawie.
  USA nie powiedzą także, ani nikt inny, że był to akt terroru przeprowadzony przez Ukraińców i chyba wszyscy wiedzą dlaczego?


  Pozdrawiam!
 • @Jinks 16:43:28
  Cóż z tego że Rosjanie mają dowody skoro nie zostaną uwzględnione. Toczące się śledztwo ma wykazać winę Rosji a nie ustalić prawdę. Już amerykańskie marionetki zadbają o to.
 • @Olka P. 19:54:40
  To nie tak. Strona zachodnia będzie mataczyć i gmatwać sprawę, ale nigdy nie stwierdzi, że to Rosjanie zestrzelili ten samolot, bo wiedzą, że tak nie było.
  Sprawa identycznie się przedstawia zresztą z TU 154M.
  Czy ktoś kiedykolwiek stwierdził oficjalnie, że za zamachem w Smoleńsku stoją Rosjanie?
  Owszem, obarczono winą kontrolerów z wieży kontrolnej i na tym koniec. Sprawa już zresztą na tyle ucichła, że Zachód nie ma najmniejszej ochoty do niej wracać i kiedy PiS przejmie władzę, to wszystko rozbije się na ukaraniu kozłów ofiarnych, czy jak kto woli - słupów, takich jak Lasek np.
  Nikt nigdy nie oskarży Rosji o zamach, bowiem każdy wie, że organizatorem zamachu nie była strona rosyjska, choć rosyjskie służby mogły w nim brać udział, ale tylko w zabezpieczeniu logistycznym całego przedsięwzięcia i to niekoniecznie za wiedzą Putina.
 • @Jinks 20:13:52
  oby...
 • Kto?
  Wydaje mi się, że w prasie zachodniej, a szczególnie ukraińskiej, już prawie było wiadomo kto zestrzelił ten samolot na tydzień przed wypadkiem.
  PS. Co się dzieje z tym bodajże holenderskim kontrolerem, (pracującym w Kijowie) który w 15 minut po wypadku zaczął rozsyłać e-maile, że zrobili to Ukraińcy?
 • @Jinks 20:13:52
  // kiedy PiS przejmie władzę //

  Kiedy PiS przejmie władzę, to rosyjska prokuratura, na podstawie raportu MAK oskarży przed niezawisłym rosyjskim sądem państwo polskie o spowodowanie pod Smoleńskiem katastrofy lotniczej powodującej śmierć 96 osób, znaczne straty materialne i znaczne koszty poniesione przez Rosję i państwa stowarzyszone w MAK (w tym Ukrainę).

  Czy rosyjska prokuratura powoła polską prokuraturę na oskarżyciela posiłkowego - trudno powiedzieć. Państwo polskie straciło ponad 5 lat i nie przygotowało się do obrony na tym procesie przez dobrych adwokatów znających język rosyjski i rosyjskie prawo oraz merytorycznie znających temat i ewentualne słabe miejsca oskarżenia, które potrafili by wykorzystać.

  Państwo polskie będzie na nim reprezentował rząd premiera Kaczyńskiego.

  Dzięki temu wyrok skazujący Polskę na zapłacenie wielkiego odszkodowania zostanie przychylnie przyjęty przez Zachód. Rosji warto było odpowiednio długo poczekać.

  Po uprawomocnieniu wyroku Rosja zgodzi się aby państwo polskie odebrało wrak swojego samolotu.
 • To autorze zapodaj im to !
  http://kontraprawdzie.neon24.pl/ tam mają wszystko w tym temacie, ze zdjęciami włącznie. Autor ponoć wszystko wysłał Holendrom, z jakim skutkiem to nie wiemy, nie podał czy nawet odpowiedź dostał.
 • @Jinks 20:13:52
  "i to niekoniecznie za wiedzą Putina."

  Również dopuszczam taką możliwość, ale jego zachowanie w namiocie to szczyt chamstwa, buractwa, prostactwa, bycia ćwokiem itd... to może o czymś świadczyć.

  Serdeczności
 • @Kula Lis 62 15:35:20
  Dzięki za link. Ukłony
 • @ Autor
  Dzięki za ważny wpis.
  5*
 • @Jasiek 19:22:12
  :o)
 • @Kula Lis 62 15:35:20
  Dzięki za link. Bardzo interesująca teoria. Temat "dowodów" niezgodnych z warunkami pogodowymi jest mi znany od dawna. Nowością jest możliwość spowodowania katastrofy rakietą powietrze-powietrze wyposażoną w pociski z prętów ze zubożonego uranu kaliber 1/10 cala.
 • Ukraińcy zestrzelili ten samolot
  Ukraińcy zestrzelili ten samolot i być może nawet o tym nie wiedzą. Tam jest taki bałagan że jest to bardzo prawdopodobne.
 • @Almanzor 22:59:37
  Ciekawe czy zaplaca Rosjanie odszkodowanie za zbrodnicze zestrzelenie samolotu pasazerskiego KAL 007 we wrzesniu 1983roku.
  Do tej zbrodni "przyznali" sie dopiero po 8 dniach jak swiat przedstawil im niezbite dowody.
  Zginelo 269 osob.
  Ciekawostka jest fakt ze czarna skrzynke oddali w rekordowym czasie po lat 10.
  Tak oni nigdy by nie zestrzelili samolotu co to, to nie. pewnie zaraz kolejni czlonkowie zespolu Anodiny goszczacy tu czasowo na portalu znajda usprawiedliwienie. I wiem nawet jakie,ze to robota zydow, masonow, i kosmitow
 • @Zbójnicki pies 20:08:04
  Skąd wiesz że się przyznali i że to była zbrodnia i co twoim zdaniem oznacza słowo "świat" , na czym polegała "niezbitość dowodów" i czemu twoim zdaniem dopiero to 8 lat , a nie np 108?
 • @Zbójnicki pies 20:08:04
  Nie sądzę że rosyjski sąd, który będzie wyrokował w sprawie winy i odszkodowanie za spowodowanie w Rosji katastrofy lotniczej Tu154M/101 weźmie pod uwagę casus zestrzelenia samolotu koreańskiego. Chyba Rosjanie odszkodowań nie płaciły. Zapewne tylko koreńskie linie. Przypomnę że za zestrzelenie przez marynarkę USA pasażerskiego samolotu irańskiego nad Zatoką Perską Amerykanie odszkodowanie zapłacili, podobnie jak Libia za Lockerbie. Rosja wiele razy informowała, na przykład w temacie zwrotu wraku, że odda wrak po prawomocnym zakończeniu procesu sądowego w Rosji.

  Sądzę że wieloletnia zwłoka, to było oczekiwanie Rosjan aż władzę w Polsce obejmie znienawidzony przez Zachód Jarosław Kaczyński.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY