Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 1035 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Losy Honoru i Ojczyzny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie Karski ale Zbigniew Sadkowski byl pierwszym, kto profesjonalnie, dokladnie i o czasie informowal Zachod o zbrodniach niemieckich w Polsce. Reprint wydania wojennego poprzedzony moja czescia o tytule j.w. opisuje zycie i dokonania Autora

Chwalę że wreszcie wydaję książkę :-|

Dzięki koledze Wojtkowi, z którym drążyliśmy temat masakry ludności cywilnej przy ulicy Górczewskiej na Woli podczas Powstania, który skontaktował mnie z wydawnictwem Sowa, wreszcie udało mi się spełnić swój zamiar. Opublikowałem reprint książki mojego wujka, Zbigniewa Sadkowskiego „Honor i Ojczyzna”
i mój tekst o nim, o jego środowisku i ludziach Mu bliskich. Pisanie zajęło mi prawie pół roku. Pisanie jest to trudna sprawa, zwłaszcza dobieranie wyrazów do myśli.

Pierwszą partię wydawnictwo Sowa obiecało wydrukować mi 3 grudnia. Rozesłali info do empików i innych księgarń w Polsce.

Zbigniew Sadkowski napisał tę książkę w końcu 1942 roku. Departament Informacji Delegatury Rządu na Kraj wydał ją wiosną 1943. W oparciu o notatki, fotografie, inne dokumenty rodzinne i własne wspomnienia z dzieciństwa poprzedziłem ją własną częścią p.t. „Losy Honoru i Ojczyzny”.
Niezły tytuł, prawda? Sięga ona czasu od 11 listopada 1918 do początku lat pięćdziesiątych. Wiele poświęca dzielnym, odważnym i rozumnym Wielkopolanom.

Myślę że ten tytuł jest usprawiedliwiony. Jest tam opisane wiele faktów o których ani w PRLu ani w III RP się nie mówiło. Trochę jest tam rozwinięcia "Blogu Longina" prowadzonego przed kilku laty na Salonie24, jest o występujących w blogu Longina postaciach a także o tych co urodzili się później. Blog Longina był o rodzinie Ojca, ta książka - głównie jest o mojej rodzinie ze strony Mamy.

Pierwszą wersję, która wydała mi się skończona a okazała się bardzo kostropatą wysłałem w sierpniu do Sówki55, która właśnie rezyduje w oddali. Ania dała mi nieco wskazówek na temat stosowania przecinków i wiązania wątków oraz sporo zachęty. Napisałem więc wszystko od nowa. :)

Pierwsze informacje o książce poszły do księgarń ok. dwa tygodnie temu.

Tu notka o książce

//wyczerpane.pl/2282,honor-i-ojczyzna.html

Namawiam do przeczytania książki mego Wujka i mojej :)

Jedna z wspierających mnie w tym temacie Ań zasugerowała, żebym sam wziął się za dystrybucję książki. Nie ukrywam, że to dla mnie byłoby korzystne. Jestem teraz w sanatorium, wracam pod koniec tygodnia. Myślę że zamówienie książek i ich wydruk trwać będzie około 10 dni. Gdyby ktoś z szanownych Czytelników zechciał u mnie zamówić proszę przesłanie mi kwoty 29,90zł na mój rachunek INTELIGO

50 1020 5558 1111 1178 1300 0321

Co najmniej do 10 grudnia biorę na siebie koszty przesyłki pocztowej

Proszę wpisać dokładne dane adresowe i e-mail kontaktowy. Gdyby ktoś zechciał dedykację jedynego żyjącego jeszcze współautora tej dwojga autorów książki proszę wpisać dla kogo.

Pozdrawiam

KOMENTARZE

 • Mnie Pan namówił na pewno na zakup tej ksiązki :)
  Rozumie, że nazwisko Pana jest podane w zalinkowanej notce o książce?
  Pogratulować tak wspaniałej rodziny i podziękowania dla Ań które wspierają.

  Pozdrawiam i zdrowia życzę :))
 • Karski mial zalety sjonistycznego kablotynizmu, których nie miał także Pilecki
  http://telewidz.neon24.pl/post/64300,byly-minister-z-naszej-dyplomacji-tak-zwanych-gorali-ze-wzgor-golan-kreuje-jana-karskiego-do-beatyfikacji
  informacje o zagladzie Żydów raczej przeszkadzaly przywódcom i agentom wpływuśrodowisk sjonistycznych zainteresowanych priorytetowo możliwościami sjlonistycznej kolonizacji Palestyny wedlug zadań Protokołow Mędrców Syjonu realizowanych konkurencyjnie przez Reich Hitlera i ZSRR Stalina. Jeden raport podający zaszyfrowana informację o ilosci zgladzonych Żydow w ramach Akcji Reinhardt (Bełżec, Sobibór i Treblinka) przechwycili Anglicy i rozszyfrowali . Po wojnie do lat prawie 70tych realizatorzy sjonistycznej kolonizacji Palestyny planowanej przez PRL, Czechoslowację do neutralizowanej w tym celu Austrii gardzili ofiarakmi holocaustu jako "mydlem"
  http://telewidz.neon24.pl/post/100332,izbicki-lacznik-z-popiolow-sobiboru-do-wyzszego-systemu-pasozytniczego
  http://telewidz.neon24.pl/post/113515,cudowne-zwyciestwo-kapitulacji-powstania
 • @telewidzacy 21:45:38
  Ty ulegasz tej samej presji co większość ludzi na Ziemi. Ja też. Odnosisz się do II Wojny światowej poprzez sprawę żydowską. Tymczasem II wojna światowa wcale nie była skierowana przeciwko Żydom. I nie Żydzi przyczynili się (nawet przez swoją masową tragiczną śmierć - która zarówno przez przywódców alianckich jak i przez diasporę żydowską była zamilczana) do pokonania nazistów.

  Z drugiej strony Żydzi, w Warszawie aż do wybuchu Powstania Żydowskiego a w reszcie świata non stop byli umiarkowanie proniemieccy i liczyli że czas wojny w autonomicznie (pod nadzorem niemieckim) zarządzanych gettach jakoś przetrwają. W Palestynie strzelając Anglikom w plecy raczej byli proniemieccy niż proalianccy.
 • @Astra 00:38:19
  Dziękuję za ciepłe słowa i czekam na recenzję :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY