Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1023 komentarze

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Moje komentarze

 • @Jasiek 01:40:29
  Też jestem zadowolony z odkrycia tego portalu.
  Pozdrawiam
  Sobieski mało nam znamy - bitwa pod Parkanami
 • @Andrzej Tokarski 14:27:15
  Szanowny Panie,

  sory za wyrazt "Tobie" i "Twoich". Staram się do podpisanych imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem wyglądającym jak imie i nazwisko zwracać się per Pani/Pan. Tym razem się pomyliłem skupiając na meritum, i na tym że zamiast w swojej mi odpowiedzi odnieść się do treści mojej notki dał mi Pan link do swojego długiego tekstu ale na inny temat.
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @Andrzej Tokarski 12:31:47 i inni
  Przeczytałem Twój bardzo długi tekst o różnych Twoich skojarzeniach ze skutkami politycznymi katastrofy smoleńskiej w szczególności o relacjach z Rosją.

  Ja idąc do kina postanowiłem sobie zająć się wyłącznie tym jak w filmie przedstawione są zdarzenia techniczne (wraz z dialogami kierujących samolot) które zostały zarejestrowane podczas tragicznego lotu. W trakcie oglądania filmu rozszerzyłem swoje zainteresowanie o sposób pokazania reakcji ludzi (wśród których wtedy byłem) i sposobu późniejszego komentowania przez publikatory. To też przeżywałem nie jeden raz obnażałem w S24 przekaz TVN i jej komentatorów.

  Podsumowując uważam film za dobrze przedstawiający zaszłe wtedy fakty. Do momentu wejścia samolotu na ścieżkę zejścia a nawet przez kilkadziesiąt sekund dłużej ilość błędów w przekazie jest niewielka i można je darować zwłaszcza że nie ma podstaw aby były one w celu dezinformacji.

  Wspomniałem na wstępie, że na zwiastunie filmu zobaczyłem błąd. Widnieje on na statycznej fotografii będącej okładką tego zwiastuna. W nim leży nieprawdziwy tego filmu przekaz niestety nachalnie teraz rozgłaszany. Ale to już inna historia.
  Pomimo tego "Smoleńsk" obejrzeć warto.
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @Repsol 21:14:54
  Ubolewam że wywaliłeś Iwonkę 47. Szkoda że nie przeczytałem co napisała.
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @Andrzej Tokarski 19:51:33
  Jestem innego zdania. Film rzetelnie (z niewielkimi błędami) odtwarza lot od Warszawy do zejścia po ścieżce.
  Pokazuje też wrażenie Polaków po katastrofie, które nie były wówczas w świecie odosobnione.
  Pokazuje też mechanizmy zakłamania, niestety wpadając w jego pułapkę. Niemniej ilość rzetelnie pokazanych zdarzeń zachęca do jego obejrzenia i zachęcenia innych.
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @kfakfa 19:35:58
  "prawdę znają Amerykanie"
  - jest to prawda. Co ciekawe przekazali ją Polakom i Rosjanom na pismie w raporcie z odszyfrowania w Ameryce zapisów TAWS/FMS tego lotu. Prawdę tę wydrukowała w swoim raporcie Komisja min Millera. I co z tego?
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @ele 18:51:25
  Proszę nie przesadzaj z tępieniem "żydostwa" w tym filmie. Może napiszesz coś o jego treści ... ?
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @Autorzy
  Interesujący tekst, postaram się wrócić z komentarzem.
  Pozdrawiam
  Józef Stalin: ludobójca czy bohater - 25.08.2016.
 • Żydów warszawskiego gheta mordowali Ukraińcy
  Dziwi mnie dlaczego Żydzi nie domagają się od prezydenta Ukrainy przeproszenia Żydów za mordowanie Żydów przez Ukraińców podczas tłumienia Powstania w warszawskim ghecie w 1943 ani Polacy przeproszenia Polaków za mordowanie Polaków przez Ukraińców i gwałcenia przez Ukraińców Polek podczas warszawskiego Powstania 1944.
  Paweł Kowal czyli banderowska gnida we wPolityce.
 • Nie podales numeru konta!!
  .
  Preambuła konstytucji czy preambuła życia
 • Ostatnie zdanie
  pytające, to jest istota polskiej rzeczywistości.
  Polska wraca na Inflanty
 • Autor
  Bardzo cenny tekst.

  Patrząc na obecną sytuację wokół nas z punktu widzenia polskiego nacjonalisty, co jest mi bliskie, wyszedłbym od starej ale zaniedbanej doktryny, że Polska powinna mieć zarówno z Niemcami jak i Rosją relacje polityczne, ekonomiczne i militarne lepsze niż te państwa mają między sobą.

  Obecnie w Polsce występuje skrajny przechył proniemiecki i antyrosyjski jakiego nigdy w historii nie było. Intelektualnie i technicznie jesteśmy daleko w tyle za Niemcami i tego dystansu nie nadrobimy. Ta droga nie dla Polaków. Dług nas trzyma w szachu banksterów, którym wystarczy podnieść stopę dyskontową żeby nas doprowadzić do pozycji niewolnika.

  Jedyny pozytyw może wynikać z naszego położenia geograficznego. Jeżeli podejmiemy rękę wyciągniętą do nas przez Chiny możemy znacząco skoczyć do góry dzięki ustanowieniu w Polsce terminala magistrali transsyberyjskiej i czerpaniu zysku z pośrednictwa handlowego - co jak uczy historia bardzo wzbogacało tych co niczego - prócz piwa - nie tworzyli.
  Industrial 4.0 : Niemiecka rewolucja przemysłowa
 • @Astra 12:22:19
  Rządzący od ćwierćwieku Polską, jak i w 75% niemieckie publikatory w Polsce, konsekwentnie z uporem lansują niemiecki interes, niemiecki punkt widzenia i tworzą nową, niemiecką wersję historii.

  Niestety nasz IPN jest też w to umoczony, o czym świadczy chociażby Twoje doświadczenie.

  Nie jest prawdą, że jacyś zbuntowani niemieccy piloci we wrześniu 1939 porywali samoloty z lotnisk żeby sobie postrzelać do ludności cywilnej i to ich należy ścigać tak jak ścigali strażników obozów śmierci.

  Ci piloci Luftwaffe działali na ROZKAZ swoich przełożonych którzy wykonywali posłusznie polityczne decyzje legalnego rządu niemieckiego i jego legalnego kanclerza Adolfa Hitlera.

  Obecne państwo niemieckie przejęło de facto i de jure ciągłość państwa niemieckiego, jego wszystkie prawa i zobowiązania.
  Zbrodnie ludobójstwa nie polegają przedawnieniu. Kanclerz Aniela Merkel wzięła na siebie całą odpowiedzialność polityczną za nie i za popełnione szkody zawinione przez poprzednie rządy niemieckie.

  Jedyne co ją może od odpowiedzialności za to powstrzymać, w przypadku który opisujesz, jest ów tajny dekret Hitlera.

  Uważam, że o to należy się spytać panią kanclerz Niemiec, czy uznaje ten amnestyjny dekret Hitlera z października 1939 za obowiązujący siebie i państwo niemieckie czy nie. Potem postąpić odpowiednio do odpowiedzi.
  Pozdrawiam
  Deutschland, Deutschland über alles?
 • @Fischer 11:03:49
  Kup sobie polski słownik lub włącz polski język na kompie.
  Gdy nie ma z kim walczyć,
 • @Arjanek 17:31:37
  Było to wcześniej. Bezpośrednio po kampanii wrześniowej w Polsce:

  "Sprawcy zbrodni popełnionych na ludności polskiej w czasie kampanii wrześniowej roku 1939 (m.in. dokonanych na podstawie wyroków sądów specjalnych opartych na niemieckich aktach prawnych), zostali tajnym dekretem Hitlera z dnia 4 października 1939[11] (z okazji zwycięstwa nad Polską) – zwolnieni z odpowiedzialności za swoje czyny na drodze amnestii."
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sondergericht

  Ten dekret Hitlera był honorowany po wojnie zarówno przez sądy niemieckie jak i przez aliancki Trybunał Norymberski. Za zbrodnie wojenne w Polsce żadnemu lotnikowi z Luftwaffe ani żołnierzowi z Wehrmachtu włos z głowy nie spadł to samo dotyczy wyroków niemieckich "sądów specjalnych"
  Deutschland, Deutschland über alles?
 • @Astra 10:44:16
  Ja też :o)))
  Deutschland, Deutschland über alles?
 • @Astra 10:19:55
  Więc jak Astro?
  Uczcić znów Niemców przez Powstanie, czy jeszcze poczekać?
  :o)
  Pozdrawiam
  Deutschland, Deutschland über alles?
 • Niesamowity tekst
  Bliskie są wspomnienia Teodory Żukowskiej - "Mileny".
  Gorąco polecam
  Bohaterka na miarę Pileckiego i Moczarskiego
 • @Almanzor 12:43:15
  https://picasaweb.google.com/110167723308272903089/6285229640416762513#slideshow/6285229637658253586
  Auschwitz _ kod Enigmy
 • @Arjanek 09:57:43
  Nie jestem pewny czy to się pokaże. Dokument skrupulatnie wylicza ze w dystrykcie lubelskim przez cały rok holokaustu zabito w obozach śmierci 1274166 ludzi. Prawdopodobnie dotyczy to żydów.

  Jest to zgodne z raportami przesyłanymi przez Delegaturę do Londynu miedzy innymi przez mojego wujka Zbigniewa Sadkowskiego (dziennikarza, polskiego nacjonalistę, pracownika wywiadu Delegatury, poległego w walce w listopadzie 1943), którego książkę "Honor i Ojczyzna" wydaną przez Departament Informacji Delegatury Rządu w 1943 roku wraz z moim obszernym wstępem wydałem niedawno.

  http://wyczerpane.pl/2282,honor-i-ojczyzna.html
  Auschwitz _ kod Enigmy

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY