Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
149 postów 1019 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Moje komentarze

 • Szacunek
  Proszę przyjąć wyrazy szacunku w tym dziele od polskiego nacjonalisty ...
  10 LAT POMNIKA DMOWSKIEGO NA PLACU NA ROZDROŻU
 • @Andrzej Madej 15:39:09
  Dziękuję za trafny komentarz
  Wołyń
 • @ewinia 11:12:07
  Znam szczegóły Wołynia od bardzo dawna. Stamtąd są korzenie mojej rodziny. Ciotka mojej żony z dziećmi tam tę zbrodnię przeżyła będąc w jej centrum.
  Ale namawiam by zwrócić uwagę na ponadczasowe arcydzieło filmu o nienawiści. Narasta ona u każdego, Polakom też się w filmie dostało. Właściwie to wszystkim, zwłaszcza obojętnym.
  Pozdrawiam
  Wołyń
 • @Eugeniusz Sendecki 05:44:35
  Dziękuję za piękny komentarz. Niepotrzebnie może wrzucił Pan w temat Geremka.
  Ja też odebrałem ten film współcześnie. Ostatnia scena na moście - niesamowita.
  Pozdrawiam
  Wołyń
 • @Repsol 23:13:24
  Nie lękaj się! Ja też miałem obawy i niechęć do oglądania scen okrutnych mordów rzezi wołyńskiej, które dokładnie opisało wielu świadków.

  Film jest arcydziełem a nie thrillerem. Bez zaniechania przekazania rzeczowej prawdy a nawet relacjonując szczegóły nie eksponuje naturalizmu zabijania tak jak robią to na przykład popularne masowe filmy hollywoodzkie.

  Wołyń jest uniwersalnym studium nienawiści - tematem współcześnie aktualnym - aczkolwiek faktograficznie osadzonym w historii.
  Wołyń
 • @Repsol 14:21:51
  Dzięki :)
  Sobieski mało nam znamy - bitwa pod Parkanami
 • @reflexión 12:13:50
  Wiek XVII trafia też w moje zainteresowania astroklimatyczne :).
  Był to wiek małej epoki lodowej na Ziemi, zamarzania Bałtyku a nawet północnego Adriatyku, głodu z powodu niskich plonów i aktywizacji przemarzniętych ludów Północy.
  W Polsce możliwość aktywnego łatwego i szybkiego podróżowania saniami tworzyła przyjaźnie i mieszanie genów.
  Globalne ocieplenie wieku następnego - bardziej intensywne niż obecnie - spowodowało wzrost plonów i obfitość dóbr skwitowaną spostrzeżeniem "za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa"
  :)
  Sobieski mało nam znamy - bitwa pod Parkanami
 • @Daro 12:27:34
  Wskazany tekst opisuje obie te bitwy.
  Sobieski mało nam znamy - bitwa pod Parkanami
 • @Jasiek 01:40:29
  Też jestem zadowolony z odkrycia tego portalu.
  Pozdrawiam
  Sobieski mało nam znamy - bitwa pod Parkanami
 • @Andrzej Tokarski 14:27:15
  Szanowny Panie,

  sory za wyrazt "Tobie" i "Twoich". Staram się do podpisanych imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem wyglądającym jak imie i nazwisko zwracać się per Pani/Pan. Tym razem się pomyliłem skupiając na meritum, i na tym że zamiast w swojej mi odpowiedzi odnieść się do treści mojej notki dał mi Pan link do swojego długiego tekstu ale na inny temat.
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @Andrzej Tokarski 12:31:47 i inni
  Przeczytałem Twój bardzo długi tekst o różnych Twoich skojarzeniach ze skutkami politycznymi katastrofy smoleńskiej w szczególności o relacjach z Rosją.

  Ja idąc do kina postanowiłem sobie zająć się wyłącznie tym jak w filmie przedstawione są zdarzenia techniczne (wraz z dialogami kierujących samolot) które zostały zarejestrowane podczas tragicznego lotu. W trakcie oglądania filmu rozszerzyłem swoje zainteresowanie o sposób pokazania reakcji ludzi (wśród których wtedy byłem) i sposobu późniejszego komentowania przez publikatory. To też przeżywałem nie jeden raz obnażałem w S24 przekaz TVN i jej komentatorów.

  Podsumowując uważam film za dobrze przedstawiający zaszłe wtedy fakty. Do momentu wejścia samolotu na ścieżkę zejścia a nawet przez kilkadziesiąt sekund dłużej ilość błędów w przekazie jest niewielka i można je darować zwłaszcza że nie ma podstaw aby były one w celu dezinformacji.

  Wspomniałem na wstępie, że na zwiastunie filmu zobaczyłem błąd. Widnieje on na statycznej fotografii będącej okładką tego zwiastuna. W nim leży nieprawdziwy tego filmu przekaz niestety nachalnie teraz rozgłaszany. Ale to już inna historia.
  Pomimo tego "Smoleńsk" obejrzeć warto.
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @Repsol 21:14:54
  Ubolewam że wywaliłeś Iwonkę 47. Szkoda że nie przeczytałem co napisała.
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @Andrzej Tokarski 19:51:33
  Jestem innego zdania. Film rzetelnie (z niewielkimi błędami) odtwarza lot od Warszawy do zejścia po ścieżce.
  Pokazuje też wrażenie Polaków po katastrofie, które nie były wówczas w świecie odosobnione.
  Pokazuje też mechanizmy zakłamania, niestety wpadając w jego pułapkę. Niemniej ilość rzetelnie pokazanych zdarzeń zachęca do jego obejrzenia i zachęcenia innych.
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @kfakfa 19:35:58
  "prawdę znają Amerykanie"
  - jest to prawda. Co ciekawe przekazali ją Polakom i Rosjanom na pismie w raporcie z odszyfrowania w Ameryce zapisów TAWS/FMS tego lotu. Prawdę tę wydrukowała w swoim raporcie Komisja min Millera. I co z tego?
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @ele 18:51:25
  Proszę nie przesadzaj z tępieniem "żydostwa" w tym filmie. Może napiszesz coś o jego treści ... ?
  Smoleńska katastrofa w filmie Krauzego
 • @Autorzy
  Interesujący tekst, postaram się wrócić z komentarzem.
  Pozdrawiam
  Józef Stalin: ludobójca czy bohater - 25.08.2016.
 • Żydów warszawskiego gheta mordowali Ukraińcy
  Dziwi mnie dlaczego Żydzi nie domagają się od prezydenta Ukrainy przeproszenia Żydów za mordowanie Żydów przez Ukraińców podczas tłumienia Powstania w warszawskim ghecie w 1943 ani Polacy przeproszenia Polaków za mordowanie Polaków przez Ukraińców i gwałcenia przez Ukraińców Polek podczas warszawskiego Powstania 1944.
  Paweł Kowal czyli banderowska gnida we wPolityce.
 • Nie podales numeru konta!!
  .
  Preambuła konstytucji czy preambuła życia
 • Ostatnie zdanie
  pytające, to jest istota polskiej rzeczywistości.
  Polska wraca na Inflanty
 • Autor
  Bardzo cenny tekst.

  Patrząc na obecną sytuację wokół nas z punktu widzenia polskiego nacjonalisty, co jest mi bliskie, wyszedłbym od starej ale zaniedbanej doktryny, że Polska powinna mieć zarówno z Niemcami jak i Rosją relacje polityczne, ekonomiczne i militarne lepsze niż te państwa mają między sobą.

  Obecnie w Polsce występuje skrajny przechył proniemiecki i antyrosyjski jakiego nigdy w historii nie było. Intelektualnie i technicznie jesteśmy daleko w tyle za Niemcami i tego dystansu nie nadrobimy. Ta droga nie dla Polaków. Dług nas trzyma w szachu banksterów, którym wystarczy podnieść stopę dyskontową żeby nas doprowadzić do pozycji niewolnika.

  Jedyny pozytyw może wynikać z naszego położenia geograficznego. Jeżeli podejmiemy rękę wyciągniętą do nas przez Chiny możemy znacząco skoczyć do góry dzięki ustanowieniu w Polsce terminala magistrali transsyberyjskiej i czerpaniu zysku z pośrednictwa handlowego - co jak uczy historia bardzo wzbogacało tych co niczego - prócz piwa - nie tworzyli.
  Industrial 4.0 : Niemiecka rewolucja przemysłowa

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY