Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 1035 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Moje komentarze

 • @Talbot 18:17:24
  Przez cały niemal przelot z Okęcia do Smoleńska samolot leciał w atmosferze o temperaturze ujemnej
  Katastrofa An-148 po starcie z Domodiedowo
 • @kula Lis 67 16:02:34
  Dziękuję. Tych informacji nie znałem.
  Katastrofa An-148 po starcie z Domodiedowo
 • @Zawisza Niebieski 14:28:48
  // Trzeba by przeanalizować trajektorię opadania czy ma ona charakterystykę przepadnięcia ze względu na utratę siły nośnej. //

  Zarówno wykształcenie jak i wieloletnia praktyka w analizowaniu torów statkow latających pozwoliła mi w latach 2010-2011 w miarę spływania publikacji parametrów zmierzonych w locie przeanalizować trajektorję ruchu "po ścieżce".
  Katastrofa An-148 po starcie z Domodiedowo
 • @Repsol 13:37:06
  спасибо
  Katastrofa An-148 po starcie z Domodiedowo
 • Związek Polków w Niemczech
  Sprawa jest bardzo ciekawa i na czasie. Niemcy, po obaleniu kajzera mieli bardzo dobrze zorganizowany demokratyczny parlament, nota bene działający sprawnie jeszcze oc czasów cesarstwa.
  Zwracano uwagę na wolność dla mniejszości wszelkiej maści i wolność wypowiedzi. Jedna z mów Wojciecha Korfantego w Reichstagu podczas trwania Wojny, rysująca w jego przekonaniu prawa przyszłe Polaków z oczywistych względów niestrawna dla każdego Niemca nie została ocenzurowana - przeciwnie dotarła do każdego rozumnego Polaka żyjącego w niemieckim cesarstwie - w moim przekonaniu dzięki niej wybuchło i zwycięzyło Powstanie Wielkopolskie.

  Później, nawet w czasie władzy NSDAP i absolutnej władzy Hitlera było dla Polaków względnie praworządnie. Polacy się mogli organizować, działać politycznie. Polscy nacjonaliści pod hasłem Rodła ztworzyli silny związek Polaków, który zrzeszał ich, miał spory majątek, w tym nieruchomości. Polscy nacjonaliści działali na wzór nacjonalistów niemieckich ale dokładnie z przeciwnym zwrotem. Nawet hajlowali ale nie na cześć Hitlera ale przeciwko niemu.

  Od sierpnia 1939 po decyzji zniszczenia Polski i Polaków Hitler uruchomił represje przeciwko związkowi Polaków do skonfiskowania ich majątku włącznie i do zesłania działaczy do obozów koncentracyjncych.
  Polsko - niemieckie pojednanie jakoś tych działań Hitlera przeciwko związkowi Polaków w Niemczech nie odwołało i ich własności do dziś nie zwrócono.
  Niemiecka łapa na TVP1 w 2018?
 • @ewinia 22:27:23
  Dziękuję.
  Aleksander Jabłonowski mówi o tym o czym nie mówią.
  wpadło mi w ucho "słaby temat bo klęski nie ma"
  Warto temat drążyć.
  POWSTANIE WIELKOPOLSKIE widziane AD MMXVIII
 • @Repsol 22:21:59
  Dziękuję za ten link. Dzisiejsza noc nie jest najlepsza dla głębszego analizowania tematu o takiej potężnej wadze.
  Odsłuchałem ten wykład w trzech odcinkach. Wstępnie oceniam, że Pan Profesor, jako naukowiec powinien był bardziej usystematyzować swój wykład i większą wagę przyłożyć do prawdziwości przekazu oraz przyczyn zdarzeń i podejmowanych wówczas decyzji.
  Pozdrawiam noworocznie.
  POWSTANIE WIELKOPOLSKIE widziane AD MMXVIII
 • @Autor[ka]
  Korea Północna oświadczyła w dniu próby, że ta udana próba KOŃCZY TESTOWANIE rakiet balistycznych mających mieć w zasięgu cały obszar Stanów Zjednoczonych. Tym razem KRLD wprowadziła rakietę na tor wertykalny - odległy od Japonii, która "odwdzięczyła się" cichą tylko reakcją.
  Tym razem nastąpiła reakcja Korei Południowej, która wystrzeliła swoją antyrakietę już 4 minuty po odpaleniu rakiety z Pjongjangu.

  Zwrócę jeszcze uwagę na precyzję toru lotu tej rakiety. To nie był prosty rzut kamieniem. Odleciała ona od powierzchnie Ziemi na odległość 2/3 jej promienia. W trakcie lotu zmieniła kierunek by na torze powrotnym trafić w punkt na środku Morza Japońskiego odległy równo od Korei i Japonii podczas gdy Ziemia wykonywała swój dzienny ruch obrotowy.

  Inżynierom północnokoreańskim wyrażam wysokie uznanie. Gratuluję chłopaki! Szkoda że Polacy, kiedyś mocni w te klocki, temat zaprzepaścili.
  Konstantin Siwkow: Program Jądrowy KRLD Zrealizowany...
 • @maharaja 07:57:20
  Miałem nieco rosyjskich książek naukowych. Byłem kilka razy w Moskwie. Pamiętałem, że od granicy w Brześciu był zupełnie inny zapach niż w Polsce. Inaczej niż polskie pachniały rosyjskie książki.
  Mój syn znający postawę harcerzy za niemieckiej okupacji zerwanie plakatu traktował jako obowiązek harcerza.

  Plakat pachniał rosyjską farbą. Stamtąd był przywieziony. W podpisie był "Przewodniczący Rady Państwa" - bez nazwiska. Zlecający druk nie wiedzieli kto nim będzie.

  Od początku XX wieku z różnym nasileniem w Europie trwa w różnych wcieleniach demokracja i socjalizm. Sowiecki bolszewizm, hitlerowski socjalizm nacjonalistyczny (Goebbels - niedościgniony wzór wykorzystywania demokracji dla przechwycenie i utrzymania władzy czuł się bardziej socjalistą niż nacjonalistą) polski "ludowy" Bieruta, Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego potem czas dzikiego napadu na polskie narodowe dobra materialne który trudno przyporządkować jednoznacznie jakiejś ideologii a obecnie trwa demokratyczny socjalizm unijny.
  Czy da się to zmienić?
  Mój 12 grudnia 1981
 • Jelcyn jest OK
  Aby obciążyć Jelcyna jakimiś machlojkami musiałby go skazać sąd rosyjski. Abstrahując, że już nie żyje, to za jego życia ułaskawił Jelcyna i całą jego rodzinę od wszystkich wykroczeń i przestępstw pierwszy dekret Putina.
  Swoją drogą, wielu do władzy doszło drogą przestępstw. Nawet w obecnej dekadzie niezbyt daleko stąd.
  MSZ Federacji Rosyjskiej uznało władzę w Rosji za nielegalną
 • @Jasiek 10:41:40
  Dziękuje
  Pokojowy nobel za Plan Rapackiego
 • @jan 19:51:47
  Witaj Janie,
  póki co przeczytałem tylko około 1/4 Twojego wpisu. Zaintrygował mnie podany orzez Ciebie cytat:
  "Władza ciemięży i zniewala a możni je wyzyskują" powiedział Jezus z Nazaretu ( Biblia Tysiąclecia, II wydanie)"
  Nieco słuchałem Ewangelii i nic o tej treści do mnie nie dotarło. Wspomogłem się goglami i wyszło mi w Świecie jedno tylko miejsce:
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/134435,ostatnie-przeslanie-do-swiata-i-amerykanow

  Szukałem, bo mnie zaintrygowała reszta przeczytanej treści. Brzmi ona niemal dokładnie jak poglądy głoszone przez socjalistów wszystkich krajów w dekadach przed i podczas I Wojny Światowej oraz poglądy Lenina / Trockiego w 1917/18. Spowodowały one upadek europejskich cesarzy, a dla Polski dały to, że Rada Regencyjna zamiast ogłosić Regenta wyznaczyła Polsce Naczelnika - co odczuwamy do dzisiaj.

  Życie nas uczy, że potencjał termojądrowy powstrzymuje skutecznie Mocarstwa od wojen między sobą już przez 70 lat - a wiele wskazuje na to, że ochroni Koreę Północną przed demokratycznymi zmianami jakie dotykają teraz kilka krajów Bliskiego Wschodu.
  Poglądy Monteskiusza też pociągnęły za sobą niezłą rzeź ludzi za poglądy.

  Pozdrawiam
  Pokojowy nobel za Plan Rapackiego
 • @trybeus 10:25:59
  Dobre. :)
  Minęła 60. rocznica początku zdobywania Kosmosu
 • @czerwony baron 20:57:09
  Wszyscy umrą, ale niektórym należy się wspomnienie.

  Ale że "kiedyś nastąpi kolaps wszechświata" to mocno przesadziłeś. Kiedy Newton opublikował prawo powszechnego ciążenia również wielu twierdziło że wszystkie ciała niebieskie przyciągną się do jednego punktu. Na szczęście tak nie będzie. Chaos wszechświata nigdy już się nie uporządkuje.
  Tadeusz Żytkiewicz, mój Profesor Historii,nie żyje
 • @kula Lis 67 12:51:05
  // 2. Przed 1.09.1939 r. Niemcy uzgodnili z sowietami wspólne wymordowanie polskiej inteligencji, aby Polacy nigdy już nie stanęli im na drodze; po wojnie brakło ok. 80% polskiej inteligencji. Dotychczas na świecie nie przetrwał żaden naród, któremu wymordowano 50% inteligencji. //

  Dziękuję za komentarz, ale go tu poprawiłbym. Pierwsze szczegółowe uzgodnienie Niemców z Sowietami w sprawie systemu mordowania polskiej inteligencji było podczas porozumienia z końca września'39. Uzgodniono wowczas robocze konsultacje szefów NKWD z Gestapo i SS w Zakopanem (Willa Telimena) i w Krakowie.

  Wymiana była pouczająca dla obu stron. Niemcy uczyli NKWD sposobu selekcjonowania Polaków: inteligencja, działacze społeczni zwłaszcza na terenach z mniejszością niepolską, księża, harcerze ... akcja AB, Piaśnica, profesorowie krakowscy, nauczyciele warszawscy.
  Sowieci nauczyli Niemców wykorzystywać do pracy w obozach śmierci Polaków średnio przez kilka ostatnich miesięcy życia, czego owocem było utworzenia obozu w Oświęcimiu w czerwcu 1940 dla wybranych grup Polaków.

  Nieco wcześniej owocem koordynacji były Palmiry i Katyń. Ostatnią koordynacją było spotkanie Himmlera z Berią w Puszczy Białowieskiej w końcu marca 1940 nieco ponad tydzień przed slynną decyzją biura politycznego.

  Dostarczone nadzwyczajną przesyłką niemieckie pistolety Walther PPK kal. 7,65 idealnie dopasowane do dłoni specjalnie przeznaczone dla elity SS ale jeszcze nie będące na uzbrojeniu w Niemczech nadawały się dużo lepiej do zabijania niż sowieckie TT z których nie da się bez bólu dłoni wykonać nawet kilkunastu strzałów.
  Znamienne jest podsunięcie Stalinowi pisemnego zlecenia wykonania mordu katyńskiego - formalności nie dokonywanej nigdy przedtem ani potem.

  Goebbels w swoich pamiętnikach napisał "Katyń to moje zwycięstwo". Wyciągnięcie tego przez Niemców w odpowiednim momencie wojny było mocnym ciosem w aliancką koalicję i w morale jej przywódców.

  Narodami, który przetrwały zniszczenie 50% inteligencji są Czesi i Serbowie a także my "za Jana Olbrachta"
  Jestem przekonany, że pomimo trudności i teraz nie damy się.

  Pozdrawiam
  Druga połowa września 1939 w relacji mojego Wujka
 • @Talbot 12:21:00
  Sprawdź metryki ludzi w Sowietach podejmujących kluczowe bolszewickie decyzje.
  Poza Mołotowem wśrod nich chyba nie było żadnego Rosjanina
  Druga połowa września 1939 w relacji mojego Wujka
 • @Talbot 10:53:05
  Jednak Sowietów a nie Rosjan.
  Związek Sowiecki opierał się przede wszystkim na nie-Rosjanach:
  na Żydach, na Polakach, na Estończykach, na Łotyszach, na Bułgarach, na Gruzinach.
  Wystarczy?
  Druga połowa września 1939 w relacji mojego Wujka
 • @Casey 22:09:43
  Temat mniejszości niemieckiej został dobrze spenetrowany w książce "Honor i Ojczyzna". Autor, dziennikarz i przed wojną przeszkolony oficer "dwójki" podczas okupacji koncentrował się na wywiadzie przeciwniemieckim. Wnioski z tej dzialności były doniosłe. Materiał przygotowany przez Delegaturę Rządu w 1942/3 był podstawą do wystąpienia Polski na Konferencji Poczdamskiej. V-ce premier Mikołajczyk - referujący w imieniu Polski nasze stanowisko - niemal dosłownie tak przedstawił te argumenty, że Wielka Trójka najbardziej zgodnie z wszystkich omawianych tematów uznała że dla zapewnienia Europie trwałego pokoju należy ustalić granicę polsko - niemiecką najkrótszą i najłatwiejszą dla obrony czyli na Odrze i Nysie Łużyckiej ORAZ uznała konieczność wysiedlenia z Polski całej mniejszości niemieckiej.

  Materiał przygotowany na podstawie dokumentacji Delegatury Rządu z 1942 aczkolwiek uznaje sprawę powrotu ziem odebranych na wschodzie, to stwierdza, że jest to sprawa wylącznie polsko - sowiecka i wrocić do niej należy dopiero w dogodnej do tego dla Polski sytuacji. Jeszcze taka stytuacja nie nadeszła.

  Rozpowszechniane plotki, jakoby nasze Ziemie Zachodnie miały być rekompensatą za utracone na wschodzie JEST KŁAMSTWEM.
  Druga połowa września 1939 w relacji mojego Wujka
 • Granica na Odrze i Nysie Łużyckiej
  Ustalenie przez Konferencję Trzech Mocarstw (z udziałem delegacji Polski) w Poczdamie granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej nie było rekompensatą za zajęte przez ZSRR nasze ziemie wschodnie. V-premier Mikołajczyk referował na tej konferencji temat polsko - niemieckich relacji wykorzystując w 100% materiał w tym aspekcie przygotowany w Kraju przez Delegaturę Rządu już w 1942 roku.

  Podstawowe cele wojny dla Polski wyznaczone wtedy były: ODWET na Niemcach i zapewnienie trwałego pokoju w Europie przez wyznaczenie najkrótszej więc najbardziej bezpiecznej granicy polsko niemieckiej na Nysie Łużyckiej i Odrze.

  Dla uniknięcia powtórzenia wrogiego Polsce i przestępczego wobec polskiej ludności działania mniejszości niemieckiej (bez czyjejkolwiek sprzeciwów z jej szeregów) Polska zażądała w Poczdamie wysiedlenia z jej ziem całej mniejszości niemieckiej.

  Oba te argumenty zostały zrozumiane przez całą Wielką Trójkę i przyjęte w pełnej zgodzie jak żaden inny temat Konferencji Poczdamskiej. Truman i Attlee odmówili natomiast Mikołajczykowi ingerencji dla zapewnienia w Polsce wolnych wyborów.

  Sprawa ziem wschodnich, dokładnie według polityki nakreślonej przez Delegaturę Rządu, zostały potraktowane jako wyłącznie problem polsko - sowiecki i nie była przedmiotem rozważań konferencji poczdamskiej. Delegatura w soimi programie celów wojny wykazała, że temat naszej granicy wschodniej należy odłożyć na później, kiedy sytuacja Polski się odpowiednio poprawi.

  Dokładnie temat celu wojny z Niemcami przestawiony został przez Delegaturę Rządu w książce Zbigniewa Sadkiwskiego "Honor i Ojczyzna", której fragment właśnie opublikowałem
  Ziemie Zachodnie nie są rekompensatą!
 • @Husky 08:01:54
  Dodać należy, że bardzo często przy aktywnym udziale "mniejszości niemieckiej"
  Druga połowa września 1939 w relacji mojego Wujka

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY