Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1023 komentarze

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Moje komentarze

 • Autor
  Wiele spostrzeżeń wydaje mi się trafnych, ale po przeczytaniu
  // Zamachu na samolot prezydenta III RP dokonała Rosja przy współpracy z Zachodem, który zapewne był pomysłodawcą projektu. //
  nie mogę oprzeć się ciekawości.

  SKĄD TO WIESZ?
  pzdr
  Putin potwór czy zbawca?
 • Pomoc
  Napiszę "bedę się modlić". Pan Bóg lubi wysłuchać modlitwy grzesznika. Pozdrawiam.
  Zamiast pożegnania
 • @Ryszard Opara 16:37:42
  Serdecznie dziękuję.
  Jedną książkę historyczno - rodzinną w niskim nakładzie wydałem.

  "Honor i Ojczyzna" tytuł ambitny ale wzięty z książki napisanej przez mojego wujka Zbigniewa Sadkowskiego przedwojennego dziennikarza pism poznańskich i warszawskiech i oficera "dwójki", brata mojej Mamy wydanej wiosną 1943 przez Departament Informacji Delegatury Rządu na Kraj której reprint włączyłem do ksiązki. Uzupełniłem od siebie częścią pt "Losy Honoru i Ojczyzny"
  Pozdrawiam
  Wiktor J. Kobyliński
  Rezurekcja 1945
 • @Nibiru 22:41:48
  też prawda
  KTO RZĄDZI ŚWIATEM?
 • @kula Lis 67 20:52:39
  Uszkodzili ogrzewanie rurek Pitota? Ciekawe.
  Katastrofa An-148 po starcie z Domodiedowo
 • Bardzo ważna notka
  Dodam link do wystąpienia dr Ewy Kurek z listopada 2015 w Klubie Ronina mającej nadzieję że ekipa Prawa i Sprawiedliwości, która z dużą przewagą przejęła władzę w Polsce po wyborach w 2015 doprowadzi do odkłamania tego fragmentu historii.

  https://www.youtube.com/watch?v=_O9eee_SSpY
  ŻYDZI MORDOWALI ŻYDÓW
 • @Zawisza Niebieski 20:31:00
  //Układ szczątków nie wykazuje aby samolot rozbił się na skutek przepadnięcia. Ale nagłe opadnięcie i odzyskanie przez samolot siły nośnej lecz zbyt późno mogłoby być przyczyną katastrofy. Jednak zapis rozmów w kokpicie na to nie wskazuje. //

  1. w miejscu uderzenia o ziemię (TAWS#38) nie ma szczątków samolotu. Nastapiło tam owinięcie roślinami i zabłocenie prawego podwozia oraz przy uderzeniu złamanie lewego skrzydła. Po odbiciu samolot wykonał w sposób niekontrolowany "kangura", przeleciał z właczonymi na maxa silnikami kilkaset metrów, skierowanym ku ziemi kikutem lewego skrzydła zaorał grunt i dokonał kapotażu poprzez zgnieciony tym do cna kokpit i przewrócił się "na plecy". Uderzenie przy kapotażu kadłuba o grunt spowodowało uwypuklajace kabiny wyboczenie (które dr Szuladziński uważał za efekt wybuchu), oderwanie lub rozerwanie zapiętymi pasami pasażerów i ich zderzenie z gruntem co rozkawałkowało zarówno konstrukcję jak i ciała ludzi. Najwięcej zarejestrowanych cząstek nieorganicznych to były łupiny potłuczonej porcelanowej i szklanej zastawy stołowej.

  2. Kiedy Pan przeczyta transkrypcje rozmów załogi samolotu linii Pułkowo, który na dużej wysokości przepadł w korkociąg płaski nad Ukrainą na pewno Pan zauważy że przez 10 minut spadnia w tym korkociągu załoga nie zorientowała się co się dzieje z samolotem.
  Nasza załoga smoleńskiego tupolewa oraz zaloga dyspozytora lotniska podali w rozmowach duzo informacji, które we wspomnianej analizie wykorzystałem
  Katastrofa An-148 po starcie z Domodiedowo
 • @Zawisza Niebieski 20:31:00
  Uszkodzenie mogło być inne niż zatkanie. Natura uszkodzenia przy mojej analizie nie była ważna.
  Faktem jest, że przemieszczanie się samolotu względem ziemi jest znacznie wolniejsze niż zostało to zarejestrowane jako prędkość względem powietrza PLUS prędkość unoszenia wiatrem. Tabele zarejestrowanej prędkości względem powietrza zostały podane w zalącznikach do raportu Millera. Prędkość wiatru przy ziemi wielokrotnie podawali dyspozytorzy lotniska.
  Wynik dodawania prędkości pomnożony przez upływ czasu jest większy niż faktycznie pokonywana odległość samolotu wyznaczane przez mijanie określonych miejsc w terenie rejestrowanych głosem jako minięcie dalszej, bliższej radiostacji oraz kolejnych kilometrów odległości od progu odczytywanych przez dyspozytora z ekranu radaru lotniskowego.

  Zgłaszałem to Przewodniczącemu Zespołu Parlamentarnego. Asystent posla Macierewicza poprosił mnie o pisemne opracowanie. Wysłałem ale mi nie podziękowano ani nie zapyano o nic.
  Temat ten podchwycił mjr. Fiszer oraz profesjonalnie piszący o temacie dziennikarz Naszego Dziennika. Raz o problemie rurki Pitota werbalnie poinformował poseł Macierewicz, ale tematem nikt się nie zainteresował chociaż niektórzy ówcześci dyskutanci z Salonu 24 w sposób widoczny w Zespole zaistnieli.
  Katastrofa An-148 po starcie z Domodiedowo
 • @Talbot 18:17:24
  Przez cały niemal przelot z Okęcia do Smoleńska samolot leciał w atmosferze o temperaturze ujemnej
  Katastrofa An-148 po starcie z Domodiedowo
 • @kula Lis 67 16:02:34
  Dziękuję. Tych informacji nie znałem.
  Katastrofa An-148 po starcie z Domodiedowo
 • @Zawisza Niebieski 14:28:48
  // Trzeba by przeanalizować trajektorię opadania czy ma ona charakterystykę przepadnięcia ze względu na utratę siły nośnej. //

  Zarówno wykształcenie jak i wieloletnia praktyka w analizowaniu torów statkow latających pozwoliła mi w latach 2010-2011 w miarę spływania publikacji parametrów zmierzonych w locie przeanalizować trajektorję ruchu "po ścieżce".
  Katastrofa An-148 po starcie z Domodiedowo
 • @Repsol 13:37:06
  спасибо
  Katastrofa An-148 po starcie z Domodiedowo
 • Związek Polków w Niemczech
  Sprawa jest bardzo ciekawa i na czasie. Niemcy, po obaleniu kajzera mieli bardzo dobrze zorganizowany demokratyczny parlament, nota bene działający sprawnie jeszcze oc czasów cesarstwa.
  Zwracano uwagę na wolność dla mniejszości wszelkiej maści i wolność wypowiedzi. Jedna z mów Wojciecha Korfantego w Reichstagu podczas trwania Wojny, rysująca w jego przekonaniu prawa przyszłe Polaków z oczywistych względów niestrawna dla każdego Niemca nie została ocenzurowana - przeciwnie dotarła do każdego rozumnego Polaka żyjącego w niemieckim cesarstwie - w moim przekonaniu dzięki niej wybuchło i zwycięzyło Powstanie Wielkopolskie.

  Później, nawet w czasie władzy NSDAP i absolutnej władzy Hitlera było dla Polaków względnie praworządnie. Polacy się mogli organizować, działać politycznie. Polscy nacjonaliści pod hasłem Rodła ztworzyli silny związek Polaków, który zrzeszał ich, miał spory majątek, w tym nieruchomości. Polscy nacjonaliści działali na wzór nacjonalistów niemieckich ale dokładnie z przeciwnym zwrotem. Nawet hajlowali ale nie na cześć Hitlera ale przeciwko niemu.

  Od sierpnia 1939 po decyzji zniszczenia Polski i Polaków Hitler uruchomił represje przeciwko związkowi Polaków do skonfiskowania ich majątku włącznie i do zesłania działaczy do obozów koncentracyjncych.
  Polsko - niemieckie pojednanie jakoś tych działań Hitlera przeciwko związkowi Polaków w Niemczech nie odwołało i ich własności do dziś nie zwrócono.
  Niemiecka łapa na TVP1 w 2018?
 • @ewinia 22:27:23
  Dziękuję.
  Aleksander Jabłonowski mówi o tym o czym nie mówią.
  wpadło mi w ucho "słaby temat bo klęski nie ma"
  Warto temat drążyć.
  POWSTANIE WIELKOPOLSKIE widziane AD MMXVIII
 • @Repsol 22:21:59
  Dziękuję za ten link. Dzisiejsza noc nie jest najlepsza dla głębszego analizowania tematu o takiej potężnej wadze.
  Odsłuchałem ten wykład w trzech odcinkach. Wstępnie oceniam, że Pan Profesor, jako naukowiec powinien był bardziej usystematyzować swój wykład i większą wagę przyłożyć do prawdziwości przekazu oraz przyczyn zdarzeń i podejmowanych wówczas decyzji.
  Pozdrawiam noworocznie.
  POWSTANIE WIELKOPOLSKIE widziane AD MMXVIII
 • @Autor[ka]
  Korea Północna oświadczyła w dniu próby, że ta udana próba KOŃCZY TESTOWANIE rakiet balistycznych mających mieć w zasięgu cały obszar Stanów Zjednoczonych. Tym razem KRLD wprowadziła rakietę na tor wertykalny - odległy od Japonii, która "odwdzięczyła się" cichą tylko reakcją.
  Tym razem nastąpiła reakcja Korei Południowej, która wystrzeliła swoją antyrakietę już 4 minuty po odpaleniu rakiety z Pjongjangu.

  Zwrócę jeszcze uwagę na precyzję toru lotu tej rakiety. To nie był prosty rzut kamieniem. Odleciała ona od powierzchnie Ziemi na odległość 2/3 jej promienia. W trakcie lotu zmieniła kierunek by na torze powrotnym trafić w punkt na środku Morza Japońskiego odległy równo od Korei i Japonii podczas gdy Ziemia wykonywała swój dzienny ruch obrotowy.

  Inżynierom północnokoreańskim wyrażam wysokie uznanie. Gratuluję chłopaki! Szkoda że Polacy, kiedyś mocni w te klocki, temat zaprzepaścili.
  Konstantin Siwkow: Program Jądrowy KRLD Zrealizowany...
 • @maharaja 07:57:20
  Miałem nieco rosyjskich książek naukowych. Byłem kilka razy w Moskwie. Pamiętałem, że od granicy w Brześciu był zupełnie inny zapach niż w Polsce. Inaczej niż polskie pachniały rosyjskie książki.
  Mój syn znający postawę harcerzy za niemieckiej okupacji zerwanie plakatu traktował jako obowiązek harcerza.

  Plakat pachniał rosyjską farbą. Stamtąd był przywieziony. W podpisie był "Przewodniczący Rady Państwa" - bez nazwiska. Zlecający druk nie wiedzieli kto nim będzie.

  Od początku XX wieku z różnym nasileniem w Europie trwa w różnych wcieleniach demokracja i socjalizm. Sowiecki bolszewizm, hitlerowski socjalizm nacjonalistyczny (Goebbels - niedościgniony wzór wykorzystywania demokracji dla przechwycenie i utrzymania władzy czuł się bardziej socjalistą niż nacjonalistą) polski "ludowy" Bieruta, Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego potem czas dzikiego napadu na polskie narodowe dobra materialne który trudno przyporządkować jednoznacznie jakiejś ideologii a obecnie trwa demokratyczny socjalizm unijny.
  Czy da się to zmienić?
  Mój 12 grudnia 1981
 • Jelcyn jest OK
  Aby obciążyć Jelcyna jakimiś machlojkami musiałby go skazać sąd rosyjski. Abstrahując, że już nie żyje, to za jego życia ułaskawił Jelcyna i całą jego rodzinę od wszystkich wykroczeń i przestępstw pierwszy dekret Putina.
  Swoją drogą, wielu do władzy doszło drogą przestępstw. Nawet w obecnej dekadzie niezbyt daleko stąd.
  MSZ Federacji Rosyjskiej uznało władzę w Rosji za nielegalną
 • @Jasiek 10:41:40
  Dziękuje
  Pokojowy nobel za Plan Rapackiego
 • @jan 19:51:47
  Witaj Janie,
  póki co przeczytałem tylko około 1/4 Twojego wpisu. Zaintrygował mnie podany orzez Ciebie cytat:
  "Władza ciemięży i zniewala a możni je wyzyskują" powiedział Jezus z Nazaretu ( Biblia Tysiąclecia, II wydanie)"
  Nieco słuchałem Ewangelii i nic o tej treści do mnie nie dotarło. Wspomogłem się goglami i wyszło mi w Świecie jedno tylko miejsce:
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/134435,ostatnie-przeslanie-do-swiata-i-amerykanow

  Szukałem, bo mnie zaintrygowała reszta przeczytanej treści. Brzmi ona niemal dokładnie jak poglądy głoszone przez socjalistów wszystkich krajów w dekadach przed i podczas I Wojny Światowej oraz poglądy Lenina / Trockiego w 1917/18. Spowodowały one upadek europejskich cesarzy, a dla Polski dały to, że Rada Regencyjna zamiast ogłosić Regenta wyznaczyła Polsce Naczelnika - co odczuwamy do dzisiaj.

  Życie nas uczy, że potencjał termojądrowy powstrzymuje skutecznie Mocarstwa od wojen między sobą już przez 70 lat - a wiele wskazuje na to, że ochroni Koreę Północną przed demokratycznymi zmianami jakie dotykają teraz kilka krajów Bliskiego Wschodu.
  Poglądy Monteskiusza też pociągnęły za sobą niezłą rzeź ludzi za poglądy.

  Pozdrawiam
  Pokojowy nobel za Plan Rapackiego

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY